FAQ

Otázka: "Chceli by sme sa zapojit do G-robot kategorie staviame slovensko a nie su nam jasne 3 veci:
1.Či potom ako uvidime rozmiestnenie odpadu a piškvorky môžme robotovy
zadať prikazy podľa ktorých by sa riadil
2.Či sa robota môžeme dotýkať keď sa vráti na base
3.Či si môžeme na base umiestniť piškvorky podla svojej potreby

Odpoveď: 1.) Samozrejme môžete zadávať príkazy a pripraviť si predpripravené programy na rôzne umiestnenia piškvoriek, záleží či budete stíhať tieto programy prispôsobiť, pretože rozmiestnenie piškvoriek a odpadu dostanete tesne pred pokusom. Rozhodcovia budú vyžadovať, aby ste začali váš pokus hneď ako bude dráha pripravená.
2.) Base je určený ako manipulačná zóna s robotom, čiže účastníci sa robota môžu dotýkať v base pokiaľ je naň vrátený rozhodcom alebo sa naň vráti autonómne (body 9. a 10. v pravidlách). Pozor účastníci sa ho môžu dotýkať až potom, čo sa vráti celým objemom na base (ďakujeme za pripomienku, doplníme do pravidiel)
3.) Áno môžete, táto zóna je určená na manipuláciu so všetkými predmetmi, čo sa tam nachádzajú

Otázka:
"Aké sú rozmery ihriska?"
Odpoveď:
"186 cm x 220 cm"

Otázka: "Máme na vás ešte jednu otázku a to či to mozete rozmiestnit iba tymi štyrmi spôsobmi čo sú na stránke"
Odpoveď:
"Pokiaľ myslíte odpad a piškvorku, tak áno :o)"

Otázka:
"chceli by sme sa informovať, či v kategórii G-ROBOT Vlastný model musia byť nevyhnutne použité všetky súčiastky z LEGO stavebnice. Ide o to, že hľadáme technické riešenie pre zabezpečenie ochrany NXT/EV3 kocky pred vodou a vyriešenie situácie, aby sa LEGO súčiastky cez svoje výstupky nenapĺňali vodou. Zatiaľ nás napadol polystyrén, vzduchové vankúšiky a plast ľahší ako materiál LEGO súčiastok/plast inak tvarovaný. Všetko sú to ale nie LEGO súčiastky."
Odpoveď:
"Na základe vášho dotazu sme doplnili do pravidiel nasledujúce: Ak potrebujete použiť na váš model nejaký iný materiál, kvôli charakteru a funkčnosti modelu, tak môžete, avšak v obhajobe musíte vysvetliť a obhájiť jeho účel."